Uttagningar till Malmö idrottsgrundskola och Linnéskolan

2017-11-21 11:40:00

Nu stundar uttagningar till Malmö Idrottsgrundskola och Linnéskolan. Samtliga sökanden är välkomna på uttagningstillfälle enligt nedan. 

Varje uttagningsdag börjar med att rektorn på Malmö Idrottsgrundskola Richard Ohlqvist bockar av de sökanden och berättar kort om dagen innan vi börjar träna och spela matcher. Uttagningarna beräknas vara slut cirka 15.00.

Har Ni några frågor, kontakta richard.ohlqvist@malmo.se

27 november 2017 - Samling ombytta i kombihallen kl 12.00.

Hani Saleem

Liria IF

Teo Cegrell

LB07

Arduan Abazagic

Lilla Torg FF

Fredrik Byman

Höörs is

Joel Stenberg

Lindeborgs ( LFF )

Max Söndergaard Larsen

IFK Klagshamn

Oskar Nordström

IFK Klagshamn P04

Oscar Gillbrant

Vellinge IF

Lukas Kozina

LB07

Sebastian Karlsson

LB07

Davin Zanou

Lindeborgs FF

anwar

BK olympic

Alexander Ekberg Bennecir

Trelleborgs FF

Sebastian Da Silva

Kulladals FF

Liridon Hodza

Husie If P04

Gabriel André Dias Lopes

Lilla torg FF

Roman zadran

Malmö ff

Erik Meuller

FC Bellevue (Malmö)

Filip Lundström

Vellinge IF

Wille Persson

Malmö FF

Morris Skog

Svedala IF

Hugo Bergendahl

BK Höllviken

Benjamin Nilsson Wiberg

IFK Klagshamn

Wilhelm Olivecrona

LB07

Mahdi

Husie if

Emil Ohlsson

Bara Gif

John Sjöstedt

VAIF

Sebastian Schütz

Trelleborg FF

Alve Jeglertz

Vellinge IF

Theodor Ask Engdahl

LB07

William Oxenby

Lillia Torg FF

Edvin Karell

IIF fotboll

David Tenggren Kölle

Lunds Bollklubb (pojkar 04)

David E Petersson

LB07

Nils Zätterström

Malmö FF

Valdemar Weise

LB07

Talha Zunnun Isic

Kulladals FF

Ali Karimi

Löberöds IF

Leo Kutlesovski

Kulladals FF

Liam Primorac

LB07

Liam Prica

Malmö FF

Max Waldner

Kvarnby IK

Elison Makolli

Mff

Maximilian Lund Zielinski

Skurups AIF

Oliverf Rantonen

BK Olympic

Mhamad ali

Bk olympic

Max Dalbjörn

Trelleborgs FF

Liam Voloder

BK Olympic

Joel Grahn
Skurup
Hjalmar Gustafsson
Linero

28 november 2017 - Samling ombytta i kombihallen kl 12.00.

Artan Beka

LB07

Kamil Mohammed Yussif Wunnam

Kulladals FF

Yosef Mahmood

Husie if

Trevor Larsson

Ramdala IF

Liam Raic

Kulladals FF P04

Ossian Lindberg Haak

Lilla torg FF

Fabian Doutlik Albreht

Lilla torg FF

Noel Elvstrand

LB07

Viggo Thulin

BK Höllviken

Josef Shafizadeh

LB07

Arvid Strandell

Vellinge IF

Melker van Veen

Lunds BK

Elias Nilsson

Skurups AIF

Alex Quist

Skurup Aif

Isak Werkelid

Vellinge IF

Robin Ekholm

Oxie SK

Dean osei-fofie Dwomoh

Kulladals ff

Ludwig Blomstedt

Hyllie IK  P04 dvs ett år äldre

André Micael Alvarez Perez

MFF

Oscar Hård

LB07

Lucas Ahlgren

Gislövs of

Alex Nilsson

FC BELLEVUE

Linus Villaume Lauksteins

V. Ingelstad IS

Rasmus Lindström

Klågerups GIF

Elliot Löfberg

Svedala if

Hampus Möller

Veberöds AIF

Elias Rasulzada

LB07

Albin

IFK Klagshamn

seif

Kulladals ff

Hani  Nesajer

Malmö FF

Linus Amundsen

svedala if

Albin

Lindeborgs FF

Alexander Hughes

MFF

zuheb ismael

kuladall ff

Philip Linde

BK Höllviken

Adrian Skogmar

Malmö FF

Zidane Hamid el awsy

IFK klagshamn

Adis ajkic

Lb07

Anton Westling

Bjärreds If

Malte Nilsson

Skurups AIF

Alexander Döss

V Ingelstad IS

mahdi

bk olympik

Isak Pasagic

Kvarnby IK

Adrian Zendelovski

Malmö ff

Bilal El-Machharawi

Malmö FF

Edmond Selmani

Torns IF

Victor Fernandes

Kvarnby IK

Jehad Abdulrazek

Malmö FF

Filip Stjärndal

Staffanstorp

Emanuel Fredriksson

Svedala IF

Elias Ulusoy
Vellinge IF
Hugo Schoug
Furulund

29 november 2017 - Samling ombytta i kombihallen kl 12.00.

Abbe Rehn

LB07

Jacob Stern

LB07

Dion Zymeri

LB07

Elis Brandqvist

Staffanstorps United P-04 Vit

Arvin Asadi

Åkarp

Levin Mehmed

Lb07

Marcus Rosenqvist

IF Lödde

Adrian Daly Tempelaar

BK Höllviken

Kalle Wendt

BK Höllviken

Marko Gavran

LB07

Morris Braendshöi

BK Höllviken

Olof Larsson

LB07

Ludvig Gustav Henry Delbanco

Husie IF P03

Adam Medved

Lunds BK

Sam Hegdal

IF Lödde

Shqipron Seremeti

LB07

Lukas Norbeck

LB07

Vilgot Jönsson-Larsson

LB07

Baldur Kári Helgason

LB07

Viktor Munther Persson

LB07

Loke Mattsson

Västra Ingelstad IS

Hugo Nilsson

LB07

Marcus Pettersson

LB07

Nils Jönsson

IFK Klagshamn

Axel Björnsson

Sjöbo IF

Hugo Lindberg Svensson

LB07

Dante Olsen-Bergman

LB07

Hugo Gustavson

Bk Höllviken P05

Billy Moore

LB07

Samuel Karpin

LB07

Jesper Lindvall

Mantorps FF

Mustafa

Lyckå ff

William Svensson

Bk Höllviken

Aston Reynolds

BIF

Jonas Khattab

Bk olympic

Elias Kadim

BK Olympic

Junior-Leon Musekura

Veberöds AIF

Aldin Mekic

Trelleborgs ff

Viktor Emil Hansen

Ifk klagshamn

Victor Gunnarsson

Kvarnby IK

Moosa Ahmad

Malmö IKF

Adam Fakhro

BK olympic

Felix Stålhammar

Vellinge IF

Adam eldakkak

Kvarnby IK

Kenan Ahmic

FC Rosengård 1917

Melwin Kanter

Staffanstorps United

Viggo Björkkvist

Ifk klagshamn

Hugo Selin

Bara GIF

Lucas Öjerstedt

IFK Klagshamn

Laurus Boultner


David Törnqvist

Kvarnby

Toe K Skyttman

Vellinge

Ebrahim Omar Shakh